Manuální (ruční) a přístrojová lymfodrenáž

Garantuji odbornou péči s propojením na přední lékařské lymfologické pracoviště v Praze.
Lymfa mě baví a fascinuje.

 

Co je to lymfodrenáž

Lymfodrenáž , je velmi účinná technika, která podporuje mízní oběh, napomáhá toku lymfy a tím v těle napomáhá procesům očisty, ozdravení i hubnutí. Je zcela odlišná od klasické masáže. Při terapii se nepoužívají žádné emulze ani olejové přípravky.

Profesionální přístrojová lymfodrenáž je také velmi přesná, efektivní a příjemná metoda drenáže. Záleží na kvalitě přístroje a na terapeutické přípravě Vašeho těla na přístrojové ošetření.

Indikace lymfodrenáže

detoxikace organismu

celulitida a zvýšené lokální ukládaní tuku

základní péče u veškeré zeštíhlovací léčby (liposukce, rázová vlna,podpora hubnutí)

posílení imunitního systému

regenerace organismu a rekonvalescence po operacích

poruchy menstruačního cyklu

pocity tíhy a tlaku v dolních končetinách

chronická únava, stres, bolesti hlavy, migrény, chronická rýma, zvýšená zátěž nohou (rehabilitace sportovců a těžce pracujících, též sedavé zaměstnání)

všestranná prevence zdravotních problémů

plánované těhotenství (detoxikační kúra), hormonální antikoncepce (prevence žilních problémů, celulitidy, přibírání váhy, zadržování vody)

Lymfodrenáž je to co vašemu tělu rozhodně prospěje!

Aktivuje proces tvorby obranných mechanismů těla, čistí, ozdravuje, hydratuje ,zeštíhluje, odstraňuje otoky, zamezuje tvorbě křečových žil, regeneruje, podporuje otěhotnění, detoxikuje, odplavuje únavu a stres…

Co je dobré vědět?

Jednou nestačí. Drenáž má skvělé výsledky, ale po jednom ošetření je očekávat nemůžete. Chce to opakování. Jestli chcete zhubnout nebo zlepšit celulitidu, počítejte péči 8-10 opakování a dále preventivní udržovácí ošetření po 4-8 týdnech. Výsledky ale stojí za to!

Kontraindikace lymfodrenáže: onkologické onemocnění v progresi, infekce virové, bakteriální, stavy po požití omamných látek, záněty žil povrchové a hluboké, náhlé bolesti břicha. V těhotenství není ML v prvním trimestru vhodná.

Projevy, které můžete po terapii cítit a pozorovat:

odlehčený pocit dolních či horních končetin (podle oblasti drenáže)

zmírnění otoku a vyšší hybnost

u prvních lymfodrenáží lze pozorovat tmavší moč s odlišným zápachem (odvod katabolitů)

po dlouhodobé terapii je viditelné zmenšení obvodů pasu, boků či horní končetiny a hrudníku (dle oblasti ošetřování)

Jak často na lymfodrenáž docházet?

Pro podporu hubnutí a po liposukci neinvazivní i operativní 1-2x v týdnu.

Pro zlepšení stavu celulitidy, detoxikaci, posílení imunity 1-2x v týdnu.

Po úrazech a operacích 2-3x v týdnu.

Preventivní lymfodrenáž Vám může znatelně zlepšit kvalitu života ve vyšším věku!

Před každou přístrojovou i manuální lymfodrenáží musí lymfoterapeut provést klientovi otevření spádových uzlin.

Před každou terapií je dobré vypít sklenici vody (často vzniká při terapii pocit žízně). Po terapii je vhodné vypít 0,5 litru vody.

Co je lymfatický systém ?

Je to méně známá část oběhového systému, která nemá žádnou centrální pumpu (srdce). Pohyb lymfy závisí na tlaku vyvolaném aktivitou okolních svalů. Náš sedavý životní styl, stres, různá onemocnění vedou k zatížení našeho imunitního systému a k nedostatečně efektivnímu oběhu lymfy.

Proč je lymfa důležitá?

podílí se na odstraňování toxických odpadů ze všech částí těla

odčerpává tekutiny, takže špatný lymfatický koloběh vede k zadržování tekutin v těle.

celulitida – souvisí se zadržováním toxických odpadů a tekutin zvláště ve stehenních partiích na bocích a hýždích.

Jakým způsobem podpořit lymfatický oběh?

nejúčinnějším způsobem jak podpořit lymfatický oběh je podstoupit cca 6-10 terapií lymfodrenáže ve frekvenci 1-2x týdně s opakováním 1-2x ročně. Během této kúry je dobré odlehčit stravování a dodržovat pitný režim, dostatečně se pohybovat, masírovat si při sprchování problematické partie. Po této kúře se doporučuje chodit na lymfodrenáž preventivně jednou měsíčně.

Víte jak správně rozeznat jednotlivé stupně celulitidy?

 

1. stupeň – počáteční celulitida
Celulitida není ještě na 1. pohled viditelná. Projevy celulitidy se objevují jen během štípacího (kompresního) testu. Když pomocí prstů stisknete kůži silnějším tlakem a na pokožce se zobrazí úkaz připomínající kůru pomeranče, jde o úvodní stupeň celulitidy. Tento stav definujeme jako celulitidu v počáteční fázi.

2. stupeň – lehká celulitida
Pokud v 1. stupni problém s celulitidou neřešíme, celulitida postupně přechází do 2. stupně. Celulitida začíná být běžně viditelná v podobě menších nerovností s výskytem zejména na vnějších a vnitřních stranách stehen. Intenzivněji se celulitida projeví pokud zatnete svaly nebo při delším sezení. Naopak při poloze vleže nejsou projevy celulitidy viditelné.

3. stupeň – rozvinutá celulitida
Celulitida je plně rozvinutá, projevuje se již trvale se všemi viditelnými příznaky na kůži – nerovnostmi, hrbolky a dolíčky. Jde o poslední stupeň celulitidy, který lze ještě řešit pravidelnou péčí v estetickém centru se specializací na odstranění celulitidy.

4. stupeň – pokročilá celulitida
Projevy celulitidy jsou velmi výrazné. Pokožka postižená celulitidou je chladnější, ztuhlá až napjatá a zpravidla již dochází k nezvratným degenerativním změnám.

Lymfatická masáž obličeje

Lymfodrenáž obličeje a dekoltu je speciální metoda, která efektivně vyhlazuje, detoxikuje a obnovuje správný tok lymfy. Díky odvodu toxických látek z oblasti obličeje a dekoltu dochází ke zpevnění a zkvalitnění pokožky. Masáž spočívá v dokonalé technice pomalými a jemnými tahy.

Lymfatická masáž obličeje je příjemná, relaxační a hlavně léčebná procedura, kterou nikdy nemůžeme nahradit krémy. Podpořením lymfatického systému dochází k odbourávání toxických látek z oblasti obličeje a dekoltu, které nepříznivě působí na vzhled pokožky. Pozitivní účinky jsou tedy jak kosmetického tak hlavně zdravotního charakteru: projevy akné, bolesti hlavy, otoky v obličeji. Je vhodná i pro těhotné ženy.
LYMFODRENÁŽ OBLIČEJE – ZÁKLADNÍ OŠETŘENÍ

Délka ošetření: 30 – 40 minut

Postup procedury:

Důkladné očištění pleti přírodními oleji, které nenarušují přirozený kožní film a zabraňují vysušování pleti.
Lymfatická masáž obličeje, krku a dekoltu.
Závěrečný BIO přírodní krém Nobilis Tilia s přírodními extrakty. Exluzivně vyživuje, zvláčňuje a revitalizuje, ale přitom nezanechá mastnotu. Zůstává jen lehká vůně čistoty a svěžesti.