Masáže

Masáž je nádherné umění doteku, které posiluje naše tělesné a duševní zdraví. Pro své blahodárné účinky na tělo i psychiku člověka, by měla masáž být pravidelnou součástí našeho životního stylu tak jako zdravá strava, spánek a pohyb.

 

Klasická a hloubková masáž

Klasická masáž je profesionální svalová masáž, která se provádí buď jako masáž celého těla, nebo jako masáž vybraných částí těla.

Je vhodná pro různá onemocnění pohybového aparátu, poúrazové stavy nebo při rekonvalescenci. Doporučuje se při stavech po fyzickém vyčerpání nebo při svalové únavě. Masáž uvolňuje tělo i mysl a zbavuje únavy a napětí.
Podporuje metabolismus a krevní oběh v masírované oblasti.

Ovlivňuje svalový tonus a napomáhá ke vstřebávání případných otoků.
Masáž působí blahodárně nejen na kůži, podkožní vazivo a svaly, ale také na cévní, nervový, lymfatický, trávicí a vylučovací systém.

Hloubková masáž je intenzivnější, méně relaxační, působí na spoušťové body bolesti a hluboké spasmy.

Aroma masáž Silueta

Aroma masáž je nádherné uvolnění celého těla a psychiky od napětí a stresu. Esence pro vaši masáž vždy pečlivě společně vybereme před vaší masáží podle toho, co v daný okamžik potřebujete. Aroma masáž potěší každého, kdo hledá hluboký relax a potřebuje doplnit vyčerpané síly. Pracujeme v aroma péči výhradně s českou přírodní kosmetikou, která nabízí úžasné směsi esencí pro vaše uvolnění či posílení, příliv energie, radost ze života, harmonii, inspiraci, uvolnění při migréně a další.

Aroma masáž je jemná masáž celého těla a doporučuje se při stavech vyčerpání. Masáž uvolňuje tělo i mysl. Působí na krevní a lymfatický systém, napomáhá pročištění od toxických látek a nežádoucích otoků.

Terapeutická masáž

Terapeutická masáž je metoda, která uvolní svalové napětí, rozvolní blokády v těle způsobené stresem, spěchem, špatným držením těla či jinými vnějšími vlivy. Pracuje s hlubokými vrstvami svalů a reflexními body, kde jsou často ukryty nepříjemné spazmy. Součástí masáže může být i jemné protažení a to vše v souladu a s respektem ke klientovi.

Tato masáž se zaměřuje na specifické časti těla nebo může obsáhnout celé tělo.

Masáž provádí profesionální masérka Markéta s letitou praxí a dlouhodobým působením v zahraničí.

Cena:

60min   1060Kč

90min   1460Kč

Ayurvédská masáž Silueta

Tato fantastická masáž pochází z indické ayurvédy a je někdy označována za královnu olejových masáží.

Dle přání dostanete masáž částečnou nebo celkové ošetření těla (včetně hlavy, obličeje, uší, bříška, dekoltu a plosek nohou) pomocí teplých a vysoce kvalitních přírodních olejů, které mají v kombinaci s masáží výživný a detoxikační účinek na kůži, tkáně i klouby. K masáži se používají výhradně za studena lisované oleje té nejvyšší kvality (nejčastěji sezamový, kokosový či olivový), a to i v kombinaci s bylinami a éterickými oleji. Bylinný olej má prospěšné antioxidační vlastnosti, výborně vyživuje kůži a také pomáhá chránit pokožku před vnějšími vlivy. Zahřátý olej navíc lépe pronikne do pokožky, takže účinky (nejen omlazující) ájurvédské masáže jsou znatelné prakticky ihned.

Ájurvédská masáž patří mezi celostní ošetření, přirozeně a jemně navozuje ozdravné procesy v těle, vnitřní očistu a rovnováhu duše a těla.

Masáže stimulují důležitá energetická centra. Příznivě ovlivňují lymfatický systém, zklidňují mysl a umožňují vstup do hluboké relaxace. Působí jako opravdový lék na různé bolesti a napětí ve svalech, výborně uvolňuje psychiku. Ájurvédská masáž se přizpůsobuje Vašemu tělu.

Některé účinky ájurvédské masáže:
* napomáhá odbourávání toxinů,
* posiluje svaly, tkáně, klouby a činí je vláčnými, zlepšuje pohyblivost, snižuje svalové napětí
* vylepšuje stav pokožky
* podporuje regeneraci po zlomeninách kostí, snižuje zánět kloubů tím, že zvyšuje krevní oběh v kloubech a dodává jim výživu
* napomáhá lepšímu trávení
* je vhodná při nespavosti
* odstraňuje úzkost, únavu a napětí.

Pravidelně prováděné ájurvédské masáže jsou nejen velmi osvěžující, ale také silně omlazující – při ájurvédské masáži se totiž výživnými oleji rozhodně nešetří. Protože léčivých olejů se opravdu používá velké množství, doporučuji si s sebou vzít náhradní spodní prádlo a oblečení, které se může trochu umazat od olejů.

Není vhodná při infekčním onemocnění, akutních zánětlivých a horečnatých stavech, při nádorovém onemocnění, při srdeční arytmii, příliš vysokém krevním tlaku, kachexii a epilepsii se záchvaty.

Reflexní relaxační masáž

Reflexologie je stimulace reflexních bodů na chodidlech, dlaních a hlavě, které jsou přímo propojené se vzdálenými orgány a tělesnými systémy.

Hlavním cílem reflexní terapie je aktivace samoozdravných procesů a celkové obnovení energie v těle. Působení na reflexní body zároveň příznivě ovlivňuje psychiku.
Kromě preventivního působení napomáhá řešit akutní i chronické problémy. Může být prospěšná také jako doplnění jiného léčebného postupu nebo pro urychlení zotavení.

Jaký vliv má reflexní relaxační masáž na vaše zdraví?

  • Uvolní napětí a bolesti v celém těle
  • Pomůže rozproudit životní energii
  • Podpoří detoxikaci a regeneraci těla
  • Povzbudí metabolismus
  • Má příznivý vliv na imunitu
  • Podpoří funkci lymfatického systému
  • Zmírňuje stres, nervozitu, úzkosti, nespavost
  • Rekonvalescence po úrazech, nemoci nebo porodu

Jak tato masáž u nás probíhá?

V klidném prostředí, v relaxační poloze budete cítit uvolňující přírodní aroma esence a užívat si celkového uvolnění bez stresu a spěchu. Masáž chodidel a dlaní je velice příjemná a bezbolestná. Reflexní část masáže je bez oleje a relaxační část s nejkvalitnějším přírodním olejem. Na závěr si vychutnáte reflexní relaxační masáž hlavy a obličeje bez oleje (je možné i s olejem).

Reakce na reflexní terapii bývají dva typy. Část klientů se cítí nabitá energií a ta druhá naopak unaveně, obě reakce jsou důkazem toho, že se organismus probudil z nečinnosti a začala regenerace. Mohou nastat krátkodobě i další reakce, které brzy odezní  –  rýma, zažívací problémy, zkalená moč, kožní vyrážka, zvýšená potivost aj.

Po masáži je dobré naplánovat si spíše klidnější program, aby mělo vaše tělo dostatek energie na veškeré sebeozdravné procesy, které budou ještě dlouho probíhat. Tělo se bude také čistit od škodlivin, proto je doporučeno více pít čistou vodu nebo lehký bylinkový čaj.

Kdy masáž není vhodná?

Akutní stavy (horečka, zánět,…)                                     

Po transplantaci orgánu

Těhotenství

Těhotenská masáž

Těhotenství přináší velkou zátěž na bederní oblast zad, proto je masáž během těhotenství skvělá. Pomáhá ulevit od bolesti zad, napětí krku, oteklých kotníků, unavených nohou, bolavých prsou a usnadňuje průběh těhotenství i porodu. Masíruje zdravotní sestra.

Existuje celá řada druhů masáží, které můžou těhotné ženy využívat. V prvním trimestru se nedoporučuje klasická masáž. U ní dochází k prokrvení, až překrvení organismu, a to by mohlo vést, až ke krvácení. Ovšem od čtvrtého měsíce těhotenství, při dodržení určitých zásad, si můžete tuto masáž dopřát.
Účinky masáže

– zlepšuje spánek a posiluje funkci svalů zejména v nejvíce zatěžované oblasti zad
– pomáhá zmírňovat bolesti hlavy a pocity nevolnosti
– zlepšuje krevní oběh a tím ulevuje kloubům a lymfatickému systému, to vede k odstranění pocitu „těžkých nohou“ i dalších těhotenských potíží
– snižuje stres a napětí a prospívá toku kyslíku a živin k dítěti
– uvolňuje bolesti zad

Dětská masáž

Důležitý účinek dětských masáží je pozitivní vliv na svalovou soustavu, zlepšení pružnosti svalů a kloubů, koordinace pohybů. Příznivě je ovlivněno také trávení, posiluje se dýchací a nervový systém.

Zklidnění – děti se učí relaxovat – lépe usínají, lépe se soustředí.

Posílení imunity, podpora lymfatického systému, krevního zásobení, správného dýchání.

Děti jsou díky pravidelným masážím odolnější vůči škodlivým vlivům z okolního prostředí.
Stimulace pokožky, vliv na svalstvo – držení těla, lepší koordinace pohybů, zlepšení jemné motoriky.
Lepší prokrvení všech orgánů a orgánových soustav.

Rehabilitační lůžko

Rehabilitační lůžko je výsledkem dlouholeté práce vědců a lékařů.Je dokonalým spojením poznatků východní medicíny a nejmodernější technologie druhého tisíciletí.

V ČR je lůžko registrované Ministerstvem zdravotnictví jako zdravotnická pomůcka a hojně se využívá v nemocnicích, rehabilitačních centrech a lázních.
V jedné masáži kombinuje známé techniky – akupresura, moxace, chiropraxe, infrateplo a využívá léčivé síly polodrahokamu Jadeit.

Masážní lůžko je určeno pro celkovou regeneraci organismu.

– napravení a protažení páteře

– uvolnění, snížení bolesti svalů a kloubů

– uvolnění blokád

– léčba onemocnění různých druhů bolestí

– vitalizace organismu

– detoxikace organismu

– posílení imunitního systému

– stimulace krevního oběhu

– stimulace lymfatických cest

– regenerace všech buněk a tkání

Výsledky byly zaznamenány i v dalších oblastech – poranění měkkých tkání, kloubní onemocnění, neurastenie, poruchy imunitního systému, kožní onemocnění, ekzémy, astma, cukrovka, urologické a gynekologické obtíže aj.

Masáž je vhodná nejen v případě reálných obtíží, ale je žádoucí i jako prevence. Pravidelná masáž udržuje organismus v kondici.
Díky navození regenerace a vitalizace organismu je masáž velmi vhodná též pro sportovce.

Pomocí interního projektoru, pohybujícího se podél páteře, uvolňuje zádové svaly, zklidňuje nervové dráhy v lidském těle, zlepšuje krevní oběh a cirkulaci životní sílu, vitalitu a energii. Tato životní energie cirkuluje v lidském těle v tzv. meridiánech. Pokud jsou tyto energetické dráhy blokovány, tok energie je nerovnoměrný, nedostatečný. Důsledkem toho jsou obtíže nebo dokonce poruchy funkce našich orgánů. Lůžko stimuluje proudění energie a tím posiluje samoléčící schopnosti těla.

Lůžko v sobě kombinuje následující alternativní lékařské praktiky:

1. Chiropraxe

Chiropraxe je metoda léčení, která je hodně známa a praktikována především v USA, Kanadě, Austrálii, na Novém Zélandě a v Anglii. Jedná se o metodu uvolňování spinálních nervů prostřednictvím ručního rovnání páteře.

Je to nejlepší příklad novodobé alternativní medicíny. Prokazuje, že v mnoha případech bolesti a onemocnění pocházejí od páteře, kde dochází ke skřípnutí nervového kořene.

Díky tomuto principu lůžko upravuje pohyblivost našeho těla a postupně odstraňuje bolesti a jiné zdravotní problémy.

2. Masáž

Masáž uvolňuje svaly a šlachy podél páteře, čímž páteř vrací zpět do přirozené polohy. Masírování taktéž protahuje páteř tak, aby se uvolnil tlak meziobratlových plotének, které fungují jako polštářky mezi obratli, kterými vedou míšní kanálky. Jak stárneme, naše páteř tuhne, a u některých z nás může dojít k jejímu oslabení a následnému vychýlení. Pravidelné masírování páteřní oblasti, které je první částí masážního programu, pomáhá předcházet tuhnutí a oslabování zad.

3. Moxování (termopunktura)

Moxováním se v tradiční čínské medicíně označuje řízené ohřívání akupresurních bodů pomocí tepla. Teplo přináší lepší prokrvení a povzbuzuje funkce jednotlivých orgánů těla. Ohříváním určitých bodů prostřednictvím moxování rovněž povzbuzuje imunitní systém.

4. Jadeit

Jadeit je v tradiční čínské medicíně považován za kámen s léčebnými vlastnostmi. Pomocí jadeitu se stimuluje životní energie v lidském těle. Projektory v masážním lůžku jsou vyrobeny z jadeitového kamene, který je také velice ceněn pro svou schopnost udržovat a přenášet teplo.