Masáže

Pro své blahodárné účinky na tělo i psychiku člověka, by měla masáž být pravidelnou součástí našeho životního stylu tak jako zdravá strava, spánek a pohyb.

 

Klasická a hloubková masáž

Klasická masáž je profesionální svalová masáž, která se provádí buď jako masáž celého těla, nebo jako masáž vybraných částí těla.

Je vhodná pro různá onemocnění pohybového aparátu, poúrazové stavy nebo při rekonvalescenci. Doporučuje se při stavech po fyzickém vyčerpání nebo při svalové únavě. Masáž uvolňuje tělo i mysl a zbavuje únavy a napětí.
Podporuje metabolismus a krevní oběh v masírované oblasti.

Ovlivňuje svalový tonus a napomáhá ke vstřebávání případných otoků.
Masáž působí blahodárně nejen na kůži, podkožní vazivo a svaly, ale také na cévní, nervový, lymfatický, trávicí a vylučovací systém.

Hloubková masáž je intenzivnější, méně relaxační, působí na spoušťové body bolesti a hluboké spasmy.

Ayurvédská masáž

Tato fantastická masáž pochází z indické ayurvédy a je někdy označována za královnu olejových masáží.

Dle přání dostanete masáž částečnou nebo celkové ošetření těla (včetně hlavy, obličeje, uší, bříška, dekoltu a plosek nohou) pomocí teplých a vysoce kvalitních přírodních olejů, které mají v kombinaci s masáží výživný a detoxikační účinek na kůži, tkáně i klouby. K masáži se používají výhradně za studena lisované oleje té nejvyšší kvality (nejčastěji sezamový, kokosový či olivový), a to i v kombinaci s bylinami a éterickými oleji. Bylinný olej má prospěšné antioxidační vlastnosti, výborně vyživuje kůži a také pomáhá chránit pokožku před vnějšími vlivy. Zahřátý olej navíc lépe pronikne do pokožky, takže účinky (nejen omlazující) ájurvédské masáže jsou znatelné prakticky ihned.

Ájurvédská masáž patří mezi celostní ošetření, přirozeně a jemně navozuje ozdravné procesy v těle, vnitřní očistu a rovnováhu duše a těla.

Masáže stimulují důležitá energetická centra. Příznivě ovlivňují lymfatický systém, zklidňují mysl a umožňují vstup do hluboké relaxace. Působí jako opravdový lék na různé bolesti a napětí ve svalech, výborně uvolňuje psychiku. Ájurvédská masáž se přizpůsobuje Vašemu tělu.

Některé účinky ájurvédské masáže:
* napomáhá odbourávání toxinů,
* posiluje svaly, tkáně, klouby a činí je vláčnými, zlepšuje pohyblivost, snižuje svalové napětí
* vylepšuje stav pokožky
* podporuje regeneraci po zlomeninách kostí, snižuje zánět kloubů tím, že zvyšuje krevní oběh v kloubech a dodává jim výživu
* napomáhá lepšímu trávení
* je vhodná při nespavosti
* odstraňuje úzkost, únavu a napětí.

Pravidelně prováděné ájurvédské masáže jsou nejen velmi osvěžující, ale také silně omlazující – při ájurvédské masáži se totiž výživnými oleji rozhodně nešetří. Protože léčivých olejů se opravdu používá velké množství, doporučuji si s sebou vzít náhradní spodní prádlo a oblečení, které se může trochu umazat od olejů.

Není vhodná při infekčním onemocnění, akutních zánětlivých a horečnatých stavech, při nádorovém onemocnění, při srdeční arytmii, příliš vysokém krevním tlaku, kachexii a epilepsii se záchvaty.

 

Těhotenská masáž

Těhotenství přináší velkou zátěž na bederní oblast zad, proto je masáž během těhotenství skvělá. Pomáhá ulevit od bolesti zad, napětí krku, oteklých kotníků, unavených nohou, bolavých prsou a usnadňuje průběh těhotenství i porodu. Masíruje zdravotní sestra.

Existuje celá řada druhů masáží, které můžou těhotné ženy využívat. V prvním trimestru se nedoporučuje klasická masáž. U ní dochází k prokrvení, až překrvení organismu, a to by mohlo vést, až ke krvácení. Ovšem od čtvrtého měsíce těhotenství, při dodržení určitých zásad, si můžete tuto masáž dopřát.
Účinky masáže

– zlepšuje spánek a posiluje funkci svalů zejména v nejvíce zatěžované oblasti zad
– pomáhá zmírňovat bolesti hlavy a pocity nevolnosti
– zlepšuje krevní oběh a tím ulevuje kloubům a lymfatickému systému, to vede k odstranění pocitu „těžkých nohou“ i dalších těhotenských potíží
– snižuje stres a napětí a prospívá toku kyslíku a živin k dítěti
– uvolňuje bolesti zad

Dětská masáž

Důležitý účinek dětských masáží je pozitivní vliv na svalovou soustavu, zlepšení pružnosti svalů a kloubů, koordinace pohybů. Příznivě je ovlivněno také trávení, posiluje se dýchací a nervový systém.

Zklidnění – děti se učí relaxovat – lépe usínají, lépe se soustředí.

Posílení imunity, podpora lymfatického systému, krevního zásobení, správného dýchání.

Děti jsou díky pravidelným masážím odolnější vůči škodlivým vlivům z okolního prostředí.
Stimulace pokožky, vliv na svalstvo – držení těla, lepší koordinace pohybů, zlepšení jemné motoriky.
Lepší prokrvení všech orgánů a orgánových soustav.

Peeling

Speciální masážní kartáče s přírodními štětinami. Ideální pro intenzivní terapie.
Kartáče z bukového dřeva s přírodními štětinami pro suchou kartáčovou masáž celého těla. Suchá kartáčová masáž stimuluje krevní oběh, odstraňuje odumřelé buňky, zjemňuje pokožku, stimuluje lymfatický systém a pokožka je krásně připravená pro další ošetření kvalitními přírodními oleji, kdy jsou hodnotné složky olejů pokožkou lépe vstřebány. Jedná se o vitalizující a čistící proceduru.

TIP PRO VÁS:
Suchá kartáčová masáž, která nahrazuje klasický peeling je mnohem příjemnější a čistší metoda, jak připravit pokožku k jejímu hloubkovému ošetření během uvolňující masáže. Ve spojení s ůčinným olejem dosahujeme výborných výsledků.