Rehabilitační lůžko

Rehabilitační lůžko je výsledkem dlouholeté práce vědců a lékařů.Je dokonalým spojením poznatků východní medicíny a nejmodernější technologie druhého tisíciletí.

V ČR je lůžko registrované Ministerstvem zdravotnictví jako zdravotnická pomůcka a hojně se využívá v nemocnicích, rehabilitačních centrech a lázních.
V jedné masáži kombinuje známé techniky – akupresura, moxace, chiropraxe, infrateplo a využívá léčivé síly polodrahokamu Jadeit.

Masážní lůžko je určeno pro celkovou regeneraci organismu.

Ošetření je vhodné

– napravení a protažení páteře

– uvolnění, snížení bolesti svalů a kloubů

– uvolnění blokád

– léčba onemocnění různých druhů bolestí

– vitalizace organismu

– detoxikace organismu

– posílení imunitního systému

– stimulace krevního oběhu

– stimulace lymfatických cest

– regenerace všech buněk a tkání

Výsledky byly zaznamenány i v dalších oblastech – poranění měkkých tkání, kloubní onemocnění, neurastenie, poruchy imunitního systému, kožní onemocnění, ekzémy, astma, cukrovka, urologické a gynekologické obtíže aj.

Masáž je vhodná nejen v případě reálných obtíží, ale je žádoucí i jako prevence. Pravidelná masáž udržuje organismus v kondici.
Díky navození regenerace a vitalizace organismu je masáž velmi vhodná též pro sportovce.

Pomocí interního projektoru, pohybujícího se podél páteře, uvolňuje zádové svaly, zklidňuje nervové dráhy v lidském těle, zlepšuje krevní oběh a cirkulaci životní sílu, vitalitu a energii. Tato životní energie cirkuluje v lidském těle v tzv. meridiánech. Pokud jsou tyto energetické dráhy blokovány, tok energie je nerovnoměrný, nedostatečný. Důsledkem toho jsou obtíže nebo dokonce poruchy funkce našich orgánů. Lůžko stimuluje proudění energie a tím posiluje samoléčící schopnosti těla.

Jak terapie působí

Lůžko v sobě kombinuje následující alternativní lékařské praktiky:

1. Chiropraxe

Chiropraxe je metoda léčení, která je hodně známa a praktikována především v USA, Kanadě, Austrálii, na Novém Zélandě a v Anglii. Jedná se o metodu uvolňování spinálních nervů prostřednictvím ručního rovnání páteře.

Je to nejlepší příklad novodobé alternativní medicíny. Prokazuje, že v mnoha případech bolesti a onemocnění pocházejí od páteře, kde dochází ke skřípnutí nervového kořene.

Díky tomuto principu lůžko upravuje pohyblivost našeho těla a postupně odstraňuje bolesti a jiné zdravotní problémy.

2. Masáž

Masáž uvolňuje svaly a šlachy podél páteře, čímž páteř vrací zpět do přirozené polohy. Masírování taktéž protahuje páteř tak, aby se uvolnil tlak meziobratlových plotének, které fungují jako polštářky mezi obratli, kterými vedou míšní kanálky. Jak stárneme, naše páteř tuhne, a u některých z nás může dojít k jejímu oslabení a následnému vychýlení. Pravidelné masírování páteřní oblasti, které je první částí masážního programu, pomáhá předcházet tuhnutí a oslabování zad.

3. Moxování (termopunktura)

Moxováním se v tradiční čínské medicíně označuje řízené ohřívání akupresurních bodů pomocí tepla. Teplo přináší lepší prokrvení a povzbuzuje funkce jednotlivých orgánů těla. Ohříváním určitých bodů prostřednictvím moxování rovněž povzbuzuje imunitní systém.

4. Jadeit

Jadeit je v tradiční čínské medicíně považován za kámen s léčebnými vlastnostmi. Pomocí jadeitu se stimuluje životní energie v lidském těle. Projektory v masážním lůžku jsou vyrobeny z jadeitového kamene, který je také velice ceněn pro svou schopnost udržovat a přenášet teplo.